-- Android

Yazılım 2013’ten İzlenimler

Yazılım 2013

Bursa, BTSO ve BİSİAD ‘ın öncülüğünde gerçekleştirilen önemli bir kongreye ev sahipliği yaptı bu gün. Yazılım 2013 Uluslararası kongre ve sergisi Bursa’daki yazılım firmalarını buluşturmak adına ve Bursa yazılım sektörünün geliştirilmesi adına atılmış önemli bir adım. Bu gün ve yarın devam eden kongre ve sergide Bursa’nın ileri gelen yazılım / bilişim firmaları stand açarak katılımcılara firmaları ve çalışma alanlarıyla ilgili bilgi verdiler. 

Bursa Merinos Atatürk Kongre Merkezi’nde bu sene ilki düzenlenen bu kongrede ben de Mobil Geliştiricilik ve Android Geliştiriciliği konulu bir konuşma gerçekleştirdim. Devamında da geliştirme ortamlarını ve proje yapısını tanıtmak amaçlı bir workshop gerçekleştirdik. Hastalığım sebebiyle biraz tedirgin gitmiş olsam da sunum benim açımdan oldukça olumlu geçti. Aldığımız geri dönüşler neticesinde katılımcıların da memnun kaldığı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Kendi oturumum yanısıra gün içinde diğer bildiri ve oturumların planı da şu şekildeydi :

http://www.yazilim2013.org/22/egitim.html

Oturum sonrasında bir süre, bünyesinde Android geliştiriciliği eğitimi verdiğim Bilgi Yazan  Eğitim Danışmanlık’ın standında kalarak kendileriyle sohbet etme imkanım oldu. Bursa’da son zamanlarda artan yazılım çalışmalarından ve etkinliklerden bahsettik. Sonrasında okul döneminde yaz stajımı gerçekleştirdiğim ve android bilgimin büyük çoğunluğunu edindiğim Prestij Yazılım standındaki arkadaşlarımla görüşüp sohbet etme imkanı buldum. Sonrasında da diğer standları dolaşarak bilgi aldım. Tüm bunların sonunda gördüm ki Bursa’da ERP Yazılım önemli bir konumda. Bursa sanaayisinin gelişmiş oluşu bunda bir etken olabilir. İleride bu alanların çeşidinin artacağını umut ediyorum.

Lafın kısası, Bursa için ilk olan bu kongre misyonunu fazlasıyla gerçekleştirmiş durumda. Vakti olanlar yarın gidip ikinci gün oturumlarına katılabilir.  Her geçen yıl katılımın artmasını ve farklı yazılım alanlarındaki firmaların da katılmasını umut ediyorum.

Oturum için hazırladığım sunumun adresi : prezi.com

Yorumla

Yorum